wtorek, 12 lipca 2016

6. Elementy wodnych instalacji grzewczych: źródła ciepła, przewody, grzejniki, odbiorniki, armatura, zabezpieczenia, izolacje cieplne.

Instalacja centralnego ogrzewania składa się ze:
1. źródła ciepła (które zazwyczaj stanowi kocioł, węzeł cieplny, kominek z płaszczem wodnym, pompa ciepła - jest to element który dostarcza energię do naszej instalacji
2. przewody grzewcze - służą do przesyłania czynnika/nośnika energii od źródła do odbiorników. Zazwyczaj mamy instalacje dwururowe trójnikowe bądź rozdzielaczowe.
3. grzejniki - niekoniecznie najpopularniejsze konwektorowe, rolę grzejnika moze pełnić też obieg ogrzewania podłogowego (ściennego lub sufitowego), nagrzewnica wodna, klimakonwektor/wentylokonwektor.
4. odbiornikiem ciepła zawsze w ogrzewaniu wodnym jest powietrze w pomieszczeniu
5. na instalacji mamy też armaturę czyli elementy funkcyjne, np. zawory odcinające, regulacyjne, termostatyczne, filtry, pompy, zawory mieszające, rozdzielacze, sprzęgła,
6. elementy zabezpieczające takie jak: zawory bezpieczeństwa, otwarte naczynia wzbiorcze wraz z orurowaniem, zamknięte naczynia wzbiorcze przeponowe, wężownice i zawory schładzające

3 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja niestety się na tym nie znam, ale jestem zdania, że samo ogrzewanie jest czymś bardzo ważnym i muszę przyznać, że ja również staram się regularnie wykonywać u siebie przeglądy kominiarskie oraz pieca. Bardzo fajnie, że kominiarz z http://kominiarzszczecin.pl/ zawsze robi je doskonale.

    OdpowiedzUsuń
  3. Akurat za bardzo na tych kwestiach ja się nie znam ale muszę dodać, że bardzo ważną sprawą jest to aby wiedzieć również komu zlecić montaż klimatyzacji. Sama zdecydowałam się na usługi firmy https://klimatyzacja-poznan.pl/ i wiem już, że było warto.

    OdpowiedzUsuń